Yolgezer

 

77 yılında bir mahallede doğdum, iftar ışıklarında ve akşam ezanında eve koşan, yerlerde misket, okul bahçesinde futbol oynayan, salçalı sucuklu tostla yaşayan üstü başı toz bir çocuktum. 

Dersaneyi asar, okuldan kaçardım. Binlerce siyasalcı ile iktisat okudum. Üniversite 2. sınıfta işe girdim. Giriş o giriş .. Senden satıcı olur dediler .. 98 yılında başladım satmaya, iyi satıyorsun hem sat hem sattır dediler. Öyle yaptım, hızlı bir kariyer oldu. Yabancı sermayedar şirketlerde üst düzeylere kadar yönettim, yönetildim.

17 yıl dayandım, sonunda istifa ettim. Yabancı şirketler ve yabani insanlar için birilerinin canını yaktığımı anladığımda hiç arkama bakmadım. 17 yıl boyunca başıma gelen en güzel şeyle evlendim, aşık oldum, hem de esaslısından.. 

Geziyorum, 17 yıl kaybettiğim kendimi arıyorum. Memleketimi  kolayladım hayli. Aile babası oldum. Benkactim.com yaratıcı ortağı oldum. . Korktuğum ticaretin tam ortasındayım. Ekibimle yoldaşım. Müzikle haşır neşir, rüzgarla savrulan bir bünyeye yakınım. Yay burcuyum, içkiyi hele ki rakı masasını seviyorum, pek okuyamıyorum ama okumayı sevmeyi seviyorum. Yeni proje yaratmayı çok seviyorum. Girişimci bir ruhla ömür boyu yaşarsam ne mutlu bana … 

Yollarda kendinizi bulmak, hayata katlanmayı kabullenmek dileğiyle…

Erol Akarsu

Yolgezer

Yazarın Tüm Yazıları

 

 конкуренты поисковой

Please follow and like us:
0

“Yolgezer” için 3 cevap

  1. forumlandrover diyor ki:

    çok gezen bilir derler bende doğru diyorlar

  2. Aylin Dal diyor ki:

    Merhaba,
    Lapland için fiyat, tarihve detay rica edebilir miyim, teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir