27-30 AĞUSTOS KARADENİZ YAYLALAR TURU

karadeniz-yaylalar_13_56-EGLh4

Ana Tanrıça Semele’nin elinin değdiği topraklardayız.. Neşenin, kahkahanın, başkaldırışın, hırçınlığın hüküm sürdüğü bu güzelim topraklarda…

Binlerce yıldır devam eden bir yolculuk var bu topraklarda..hareket var, değişim var, dönüşüm var..

İnsanı ile, tabiatı ile, yaşantısı ile eşi benzeri nadir bulunan yerlerde.. Tadına doyum olmayan Karadeniz yemekleri var bu toprakların kadınlarının elinden çıkan.. Müziği, dansı, yaşamayı, gülmeyi, bu kadar seven bir kültürle tanışmanın inanılmaz heyecanı var, mutluluğu var, içi içine sığmamazlık var..Doğanın bu yörenin insanına verdiği şekil var.. Mücadeleci ve bağımsızsızdır Karadeniz insanları, kimseden yardım almadan, sorunlarını kendi başına çözebilme yetisi de kazandırmıştır tabiat onlara…
Yerinde duramamazlık ama aynı zamanda sonsuz bir kabulleniş var…

GEZİ ROTAMIZ

1.Gün : TRABZON-BULUT ŞELALESİ-AYDER

hersey-dahil-karadeniz-turu_1565173431199 9-bulut-selalesi

Değerli gezginlerimiz Trabzon’a uçuşumuz başlıyor.

Trabzon’da karşılanmamızın ardından Çayeli’nden öteye gidelum diyeceğiz ve rotamızı daha da doğuya çevireceğiz, sizlerle beraber durmaksızın Fırtına Vadisi nin yolunu tutmuş olacağız.

Karadeniz’in ihtişamlı deniz manzarası ve bin bir zahmetle dokunmuş olan çay, fındık, kivi bahçelerinin seyri ile Karadeniz sahil yolundan yaklaşık olarak 1:30 saat sonra Fırtına Vadisi‘nde olacağız.

Artık şehirleri, trafikleri, stresleri, üzüntüleri bir kenara bırakıp bulutlar ülkesinde en güzel hayalleri kurup, en şirin masallar diyarına teslim olma zamanı. Fırtına Vadisinde biraz dinlenip oksijeni ciğerlerimize doldururken tekrar öze dönüşün hikayesini yazacağız.

Vadide öğle yemeğimiz ilk yöresel lezzetlerle tadına doyulmaz bir menü.

Ve bizleri bekleyen Bulut Şelalesi olacak, Doğu Karadeniz’in en bakir ve bir o kadar amazon tadında bir yürüyüş yapacağız Tar Deresi‘nde.

Bir saat gidiş bir saat dönüş olan programımız sizlerle beraber ilk ısınma nefes açma terapileri olacak, yayla programlarının bir nevi alıştırma yürüyüşü olacak. Koca koca fil ayakları bitkilerinin yanından geçerken, Tar Deresinin gümbür gümbür sesiyle bizleri bir şölen havasında karşılayacak Bulut Şelalesi gezimizi tamamlayıp geri geldiğimiz yoldan döndükten sonra şimdi otelimizde biraz dinlenme zamanı….

Parkur: Kolay Yürüyüş: 2 saat Araç toplam :160 km ( 2:30 saat )

zilkale1 Çat-Vadisi-1

2.Gün : AVUSOR YAYLASI

Sabah otelimizde yöresel kahvaltımızı keyifle ettikten sonra, seyahat edeceğimiz aracımızla yolculuğumuza başlıyoruz. 40 dk. sürecek olan araç yolculuğumuzla beraber ilk olarak rotamızı Hacızeni – Tobaya – Peryatak yaylalarına çeviriyoruz. Kendi elektriğini kendisi üreten, modern hayata kafa tutan çoğu kesme taş yapı olan, ahşap işçiliğin sergilendiği başka bir Laz yaylasına gidiyoruz. Hayvancılığın hala devam ettirildiği, zor şartlara rağmen hiç yılmadan usanmadan yayla kültürünü devam ettiren gerçek Anadolu emekçi insanlarını göreceğiz ve onların yaşantılarına ortak olup onlarla keyifli sohbetler edeceğiz.

Vakit sallanma vakti değil, kemerli Kaçkar’ın etekleri bizleri bekler. Bir saatlik yatay yürüyüşle ulaşacağımız Tobacelazena Gölü (Büyük Avusor Gölü) olacak.

Kemerli Kaçkar’ın ihtişamına doyamayacaksınız. Yüzyıllardır buzulların aşındırması sonucu oluşan, manzarası muhteşem Avusor Sirk Gölüne ulaşacağız. Gölde geçireceğimiz bir saatlik vakti dileyenlerle Yoga, Streching yaparak değerlendireceğiz.

Kemerli Kaçkar’ın göle yansımasını, bulutların gökyüzündeki danslarına şahit olduktan sonra öğle yemeğimiz için yaylaya doğru dönüşe geçiyoruz.

Yayla evimizde bizleri bekleyen ‘yöresel yayla menüsü’ bizi şımartacak. Yaylada biraz daha yaylanıp dinlendikten sonra Ayder’e doğru dönüş vakti. Dönüş güzergahında ise buzul gölü yürüyüşü yetmedi diyenlerle beraber Kuntz Yaylası’nda özel bir patikamız daha bulunmakta ve oradan Ayder’e varacağız.J

Akşam yemeğimiz yöresel eğlence eşliğinde…

Parkur: Orta Yürüyüş: 2:30 saat Araç toplam : 22 km (1:30 saat )

 

3.GÜN: ÇAT VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – FIRTINA VADİSİ ADVENTURE PARK

Tarihi konaklar ve tarihi köprüler eşliğinde ortaçağdan kalan,tarihini ve kültürel mirasını yansıtmaya çalışan şu zamana kadar ayakta durmayı başarabilen Zil Kayele ulaşıyoruz.

Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra, Doğu Karadeniz’in en bakir vadilerinden biri olan Palovit Vadisine girip, gümbür gümbür akan Palovit Deresinin sesini, tarihi şimşir ve porsuk ağaçlarının eşliğinde 45 dk. lık doğa ve terapi yürüyüşümüzü tamamlıyoruz.

Yürüyüşümüzün sonunda 15 mt. dökülen Palovit Şelalesi’ni ziyaret ediyoruz ve son yürüyüş programımızı yapıyor,öğle yemeği için ÇİNÇİVA köyüne doğru yola koyuluyoruz.

ÇİNÇİVA’da bize özel ‘Hemşin lezzet menüsü’ diye adlandırdığımız öğle yemeğimizi yedikten sonra sizlerle fırtınanın serin sularında ‘RAFTİNG ’ yapıp, İnsan Sapanı’yla yeniden dirilircesine ve farklı bir benlikle şehire doğru ırlatıyoruz.

Parkur : Kolay Yürüyüş:45 dk. Araç toplam:55 km ( 2 saat )
rafting bastanbasa-otobus-ile-karadeniz-turu_12_31-4NdB9

4.GÜN TRABZON

Sabah kahvaltının ardından yapacağımız yürüyüşümüzde Gelin Tülü Şelalesi ve Ayder yaylasının güzel ahşap evlerini görüyoruz. Trabzon’a dönüş ve gezimize 19. yüzyıl Avrupa, Karadeniz mimarlığının ortak bir ürünü olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. 20. yüzyıl başında ziyaret edilen köşk Trabzon sivil mimarisinin en güzel örneklerindendir. Ardından Kral I.Manuel (1238-1263) tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan ve bir manastır kilisesi olan Fatih Sultan Mehmed’in 1461 yılında Trabzon’u fethinden sonra da kilise olarak günümüzde de Camii olarak kullanılan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz ve Gülbahar Hatun Camii Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim tarafından annesi Gülbahar Hatun adına 1514 yılında Trabzon’da yaptırılmış bir camidir. Gülbahar Hatun  Camii ziyareti sonrası havaalanına hareket ediyoruz.

İstanbul’a hareketimiz başlıyor. Güzel hatıralar ile haftaya keyifli başlayacak olmanın dinginliğe geçiş zamanı.

Değerli Gezgin dostlarımız;

Fiyat Kişibaşı :1425 TL (Double odada Kişibaşı)

Single Farkı :625 TL

** Uçağı milleriniz ile almak isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

** 6-12 çocuk gezginlerimiz için fiyat talep ediniz.

** Bonus ve World kredi kartlarına peşin fiyatına 5 taksit

Notlar

 • Turumuz kişisel harcamalarınız hariç her şey dahil konseptte oluşturulmuştur.
 • Yürüyüş parkurlarına katılım zorunlu değildir. Bulunan lokasyonda serbest zaman geçirebilirsiniz. Sizin yaylalarda keyifli vakit geçirmeniz için yürüyüşler aynı noktada buluşmak üzere dizayn edilmiştir.
 • Tura katılan misafirlerimiz için yanınızda bulundurulması gerekenler ve hava durumu ile ilgili bilgilendirme maili paylaşılacaktır.

 

Karadeniz Yaylalar Turunda Fiyata Dahil Hizmetler

 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
 • Ayder yaylasının en güzel otellerinde 3 gece konaklama
 • Tüm ara transferler
 • Tüm Yemekler
 • TURSAB zorunlu sigortası.
 • Müze ve ören giriş yerleri
 • Sizler için hazırlanmış sürprizler ve terapilerimiz…
 • 1 gece yöresel müzik eşliğinde eğlence.

 

Hayallerini Erteleme

Adınız (gerekli)

E-Posta Adresiniz (gerekli)

Size Ulaşabileceğimiz Numara

Katılmak İstediğiniz Tur (gerekli)

в протоколе https используется

Please follow and like us:
0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir