Kadri Çolakoğlu

Ne beyaz ne de mavi yakalıyım. Kimi zaman tümüyle beyaz, kimi zaman tümüyle mavi, çoğu zamansa tamamıyla yeşil giyinenlerdenim. Bir cerrahım, şu karnınızı açıp içinizde ters giden şeyleri düzeltenlerden, iyi olanlardan, daha iyi olmak isteyenlerden.

Hayatımın çoğunluğu kitaplar arasında geçti ve çalışmak yaşamımdaki en büyük aktivite ve bu nedenledir ki tıp alanında çift uzmanlığım, iki uzmanlık tezim, üç kitap çevirim, onlarca sunumum ve akademik makalem var. Bir noktada geriye dönüp baktığımda azimle yaptığım şeylerin ve 13 seneyi aşan mesleki eğitimimin bana ne kazandırdığını sorgulama gereği duyuyorum.  Soğuk ve kapalı ameliyathanede saatler süren stres nöbetleri, yetiştirilecek yazılar, hazırlanacak dersler, soru soran öğrenciler, her gün ağrıyan bir baş, bilmem kaçıncı yükü kaldıramayacak bir beden, saçsız bir kafa… Mesleğimden soğuduğumu düşünmüş olabilirsiniz. Aaaa.. saçmalamayın. Cerrah olmak için doğdum ben ve hayatımda zevk alarak yaptığım en güzel şey. 6 saatlik bir pankreas ameliyatını size sürükleyici bir macera gibi anlatabilir, öğrencilerin öğrenme azmiyle bakan gözleri hakkında saatlerce konuşabilirim.

Hani yüzücüler iki-üç kulaçta bir başlarını çevirip ağız dolusu bir nefes alır ya devam edebilmek için… İşte burası da benim başımı çevirdiğim yer, benim nefesim, devam edebilme yerim.

Çocukluktan itibaren ciddi bir kurgu okuyucusu olmak insanı biraz da yazmaya itiyor. “Hayal etmek özgürleştirir” mottosuna sahip çıkarak hayal gücünün gerçekliğe, yazıya dönüşmesine aracılık etmek en büyük arzum. Burada, işte tam olarak bunu yapmaya çalışacağım.

Ameliyathanenin dışına çıkacağım.

BirCerrahınYaşamı

Yazarın Tüm Yazıları

ооо толковая реклама новороссийск

Please follow and like us:
0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir