4-9 TEMMUZ İSKOÇYA / YÜKSEK TOPRAKLARDA CENNETE YOLCULUK

edinburgh
 

Ortaçağdan kalma şatoları, sarayları, konakları, kalesi ile tarihte zamanın durduğu hissini yaşatırken, bir yandan da size olduğunuz an’ı hediye eden şehir Edinburgh…

Kuzey İskoçya’nın Yüksek Topraklarında yemyeşil ormanlar, pırıl pırıl göller, masmavi gökyüzü ve bembeyaz bulutlardan oluşan tablo gibi doğal güzellikler…

İskoçya’nın doğal güzellikleri yanında dünyaca ünlü bir simge olan İskoç viskisinin tarihteki yolculuğu…

Victoria devrinde Britanya İmparatorluğu’nun ikinci şehri olarak bilinen Glasgow

Eski bir İskoç Atasözü der ki ( Guid gear comes in sma’ bulk) “Güzel şeyler küçük paketlerden gelir”…

Hayat bir yolculuktur.

Bu kez yolculuğumuz küçük bir paketteki cenneti bulmaya…

 GEZİ PROGRAMI

1.GÜN 04 TEMMUZ 2016 ( İSTANBUL-EDINBURGH )

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminalinde Take Off Cafe önünde sabah saat 05.00’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1343 seferi ile saat 07:20’de hareket ediyor ve yerel saat ile 09:45’te Edinburgh Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport kontrolünden geçip bavullarımızı aldıktan sonra havaalanında bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize gidiyoruz. Otelimize bavullarımızı bıraktıktan sonra merkeze ulaşıyoruz.

Programımızdaki ilk ziyaretimiz National Gallery olacak. Canova, Titian, El Greco, Bellini ve Rembrandt, Van Dyck gibi bir çok ünlü ressamın eserlerinin bulunduğu müzeyi gezdikten sonra şehirde Danışmanımız ile yapacağımız Royal Mile ( Kraliyet Yolu) üzerinden yapacağımız yürüyüşümüzün ardından otelimize ulaşıyoruz.

National Gallery of Scotland, Edinburgh, Schottland, Vereinigtes Königreich royal-mile
 

Akşam yemeğimizi The Cellar Door Restaurant’ta alıyoruz. (restaurantımıza yürüyerek ulaşıyoruz.) Yemek sonrası otelimize gidiyoruz konaklama Sheraton Edinburgh Hotel’dedır.

2. GÜN 05 TEMMUZ 2016 ( EDINBURGH- EDINBURGH KALESİ ÖZEL GİRİŞ -ROSSLYN CHAPEL)

Sabah otelimizde erken kahvaltı aldıktan sonra sabah ilk ziyaret olarak misafirlerimize özel olarak açılacak olan ve şehrin simgesi sayılan Edinburgh Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. 1639 yılına kadar İskoçya Parlemento Binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishane ve Vali Konağı kalenin içinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Bir saatlik ziyaretimizin ardından kaleden ayrılıyoruz ve Kraliyet Mili olarak adlandırılan cadde ve Georgian New Town ile turumuza devam ediyoruz. Her ikisi de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Gezimiz esnasında Sir Walter Scott Anıtı’da göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır.

roselyn-shapel
 

Bu gezimiz sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Dan Brown’un romanına da konu olan ünlü Rosalyn Şapeli’ni geziyoruz. Tapınak Şövalyelerine ait semboller bu görkemli mabedin birçok yerine yerleştirilmişlerdir. Ayrıca burasının Mısır, İbrani, Gotik, Norman, Kelt, İskandinav, Tampliye ve Masonik kültürlerin mimari özelliklerini taşıdığını göreceksiniz.

Gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi Dubh Prais Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyoruz konaklama Sheraton Edinburgh Hotel’dedir.

3. GÜN 06 TEMMUZ 2016 ( BLAIR CASTLE-FORT WİLLİAM-GLEN COE – KİLCHRENAN )

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Perthshire üzerinden yol alarak tarihi Blair Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Bu şato Ortaçağ’da dük ve kontların yaşadığı yerdir. Şato ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Fort William gezimiz için hareket ediyoruz.

Fort William’a varışımız sonrası serbest alacağımız öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.Yemek sonrası gezimize başlıyoruz. Fort William 10 bin nüfusu ile İskoçya’nın en büyük ikinci şehridir. Şehir güneyinde bizim de ziyaret edeceğimiz Glen Coe, batısında Glenfinnan, doğusunda Aonach Mòr adaları ile önemli bir turizm merkezidir.Şehir gezimizin ardından Great Glen boyunca ilerliyoruz. Yol boyunca doğanın bu kadar cömert olabileceğine inanmakta zorlanıyoruz . Vereceğimiz molalar ile hem fotoğraf çekmek hem de derin nefes alabilmek ve eşsiz manzaraların tadını çıkarabilmek için fırsatımız oluyor. Glen Coe volkanik kökenli bir vadidir. Vadi Argyll’nin kuzeyine doğru uzanır ve Lochaber sınırına yakındır. Burası adını vadi boyunca akan Glen Coe nehrinden almaktadır. Nehrin adının Gaelic dil tarih öncesine ait olduğuna inanılır ve anlamı bilinmemektedir.

Blair-Castle
 

Vadi gezimiz sonrası Kilchrenan’a doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Ardanaiseig Hotel’dedir.

4. GÜN 07 TEMMUZ 2016 ( KILCHRENAN – OBAN – MULL ADASI )

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Oban’a doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası feribota binerek Mull Adası’na hareket ediyoruz. Adaya vardığımızda buranın Cennet’in dünyadaki yansıması olduğuna inanacaksınız. Bu ada Hebrides Adaları içinde ikinci en büyük adadır. Ada İskoçya’nın en eski viski damıtım merkezi olan Tobermory Distillery’ yi içinde barındırmaktadır.

Ziyaret noktamız olan Tobermory Distillery’ 1798 yılında Mull adasında sadece içki üzerine kurulan damıtım merkezidir. Bu markanın eşsiz olması sadece içkilerinden değil aynı zamanda cennet gibi bir yerde bulunmasındandır.Damıtma merkezi gezimiz sonrası Mull Müzesini geziyor ve Duart Castle’a ulaşıyoruz.Bu esrarengiz ada üzerinde sanki kapılardan geçerek çağları değiştiriyoruz. Bu seferki ziyaret noktamızda 13. Yüzyılı yaşıyoruz. Bu kale 5. Klan şefi Duart ile evlenen Mary’e çeyiz olarak verilmiştir.Kale gezimiz ardından bu muhteşem adadan ayrılıyor ve feribot ile tekrar Obam’a dönüyoruz. Orda bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize ulaşıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Ardanaiseig Hotel’dedir.

5. GÜN 08 TEMMUZ 2016 (KILCHRENAN -INVERARY/ LOCH LOMOND / GLASGOW)

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra check-out işlemlerimizi yapıp otelimizden ayrılıyoruz. İskoçya’nın geleneksel kıyafeti olan kilit yapımına tanıklık etmek için bir atölyeye gidiyoruz. Burada kıyafetlerin tasarım ve dikimini bizzat terziden dinliyor ve el sanatının ustalıklarını izliyoruz.Daha sonra Loch Lomond üzerinden Glasgow’a devam ediyoruz. İskoçya’nın ikinci kalbi olarak bilinen bu şehirde George Square, River Clyde, Universite ve Belfast Katedrali göreceğimiz panoromik şehir turunun ardından mola veriyoruz. Öğleden sonra Kelvingrove Sanat Galerisi’ni ve Burrell Koleksiyonu’nu ziyaret ediyoruz. Burrell’de Antik Mısır Dönemi sanat eserlerini ve Rodin heykellerini görme imkanımız olacaktır.Akşam misafirlerimize özel veda yemeğimizi Two Fat Ladies at Buttery Restaurant’ta alacağız.Konaklama Glasgow Radisson Blu Hotel’dedir.

belfast-cathedral george-square kelvingrove-gallery

6. GÜN 09 TEMMUZ 2016 GLASGOW/EDINBURGH/İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra check-out işlemlerimizi yapıyoruz. Valizlerimiz araca yerleştikten sonra Edinburgh Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları TK 1344 sefer sayılı uçağımız ile saat 10:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız saat 17:05’tedir.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ Havayolu Nereden Nereye Sınıf Terminal Bagaj hakkı
1 Turkish Airlines TK1343 Atatürk Arpt (IST),İstanbul 04.07.2016 – 07:20 Edinburgh Arpt (EDI),Edinburgh 04.07.2016 – 09:45 W – , – 20 Kilo
1 Turkish Airlines TK1344 Edinburgh Arpt (EDI),Edinburgh 09.07.2016 – 10:45 Ataturk Arpt (IST),Istanbul 09.07.2016 – 17:05 V – , – 20 Kilo

 

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Belirtilen otellerde 5 gece konaklama ve oda kahvaltısı
 • Gidiş-Dönüş uçak biletleri
 • Tüm transferler
 • Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Otellerde iki akşam yemeği
 • Programda belirtilen restaurantlar da üç akşam yemeği
 • Edinburgh Kalesi Özel Giriş
 • Mull Adası gezisi
 • Glan Coe Vadisi gezisi
 • Programda belirtilen tüm şato ve şapellere giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm müze yerleri giriş ücretleri
 • Viski Damıtım Yeri Ziyareti ve tadım( Tobermory Distillery)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Danışmanlığı ve Rehberlik hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki minibar ve ekstra Harcamalar
 • İngiltere Vize Ücreti
 • Kişisel gezi tren biletleri

 

Tur Fiyatı;

İki Kişilik Odada Tek kişi Fiyatı: 2725 EURO

Tek Kişi Farkı 700 EURO

 

Katılmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

 

Hayallerini Erteleme

Adınız (gerekli)

E-Posta Adresiniz (gerekli)

Size Ulaşabileceğimiz Numara

Katılmak İstediğiniz Tur (gerekli)


Dostları aldım yanıma hep beraber Karadeniz'e kaçtık. Bu kaçışın en güzel yanı ise her şeyi profesyonel bir ekibin ayarlıyor olmasıydı. Yine kaçacağım, yine çok mutlu olacağım. :)

Ali SARIKAYA
Ali SARIKAYA

Öncelikle tüm benkactim.com ekibine nazikliği ve profesyonelliklerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. harika bir tatil, harika bir hafta geçirdik. organizasyon harikaydı. Bir kanyonda bir paraşütte bir denizin dibindeydik. Egeden akdenize Eğlencenin dibine vurduk. Düşündükleri bazı ayrıntılar unutamayacagımız anılarımız oldu. bundan sonra hep benkactim.com

Helin KARACA
Helin KARACA

Bir iki senedir yaptığımız kız kıza Las Vegas muhabbetini gerçeğe çevirmeye karar verdiğimizde neyi nasıl yapacağımızdan emin değildik. En uygun fiyata bunu nasıl gerçekleştirebiliriz ve bir haftayı en iyi nasıl değerlendirebiliriz diye düşünürken Cansın hanım sağolsun, bize harika bir rota çizdi ve bir haftanın içine sadece Las Vegas değil, bir de Los Angeles sığdırdık! Ulaşım, konaklama vs herşey çok güzel ilerledi. Elimizdeki gezi rehberinde yeme-içmeye kadar her detayı düşünmüşlerdi. Benkactim.com ekibine çok teşekkür ederim, unutulmayacak bir tatil yaşadık sizin yardımınızla. Yine bir yere kaçacağımız zaman görüşürüz!! :))

Can ONBEŞ
Can ONBEŞ

benkactim.com la disneyland. harikaydı, zaten genciz ama çocuklar gibiydik :)))
konaklamaya değil yemeye içmeye para harcamak istedik, oyle de bir tur hazırladılar. Bir daha kaçmak için yeni planları görüşüyoruz. bence benkactimla kaçanlar olarak hep beraber bir yerlere kaçmalıyız

Elif KANİTOGLU
Elif KANİTOGLU

benkactimla eyfelin altında !

her şey mükemmeldi, ekip bizi yolculuk öncesi çok heveslendirdi, tüm ayrıntıları anlattılar, nerde ne yemeliyize kadar her şeyi biliyorduk. kafa güzel benkactim.com daha ne olsun :)

bundan sonra hep birlite kaçıyoruz.

Benkactim ile Güney İtalya yaptık, şimdi dünyanın her yerine onların operasyonları ile kaçıyoruz.

Erdem AYKUT
Erdem AYKUT

Bu ikinci turumuz benkactim.com'la. Önce bir romantik kaçtık sonra hep beraber. Barcelona süper bir yer. Artık ekip beni tanıyor, nerelere kaçarım onlar beni arıyor, bu ekiple tanışmadıysanız harekete geçin derim

Ailece kaçtık, Kıbrıs ta bizi çok iyi ağırladılar. Benkactim süprizlerinden kızımız inanılmaz keyif aldı.

Beril BAŞBUDAK
Beril BAŞBUDAK

Turlarda ki kalabalıkta keyif almıyoruz, tam dedik ki bize özel olsun, destek alalım ama kafamıza göre olalım. Karsımıza benkactim.com cıktı. İyi ki de cıktı.
Ne istersen o konuda yardımcı oluyorlar, öneriler güzel, ekip keyifli.. yeni planlar yine bankactim.com'la

Gözde AKIN
Gözde AKIN

Dostarla en çok gitmek istediğimiz yer Amsterdam'a kaçtık:) coffe shoplar,kanallar,heineken,laleler ve tabi en mükemmeli bütün şehri bisikletle yorulmadan gezmek... Benkaçtımla Amsterdam'ı her anıyla yaşadık,dostlar adına hepinize teşekkürler:)

Taner GÜRLE
Taner GÜRLE

benkactim'la Doğu bir başka, kendi evimizde gibi hissettik, çok güzel yemekler yedik, hayatlara dokunduk.
Dostları dostumuz oldu.
kaçmaya devam :)

Dilek Çatak Hıdıroğlu
Dilek Çatak Hıdıroğlu

Edirne’ye dostlarla kaçtık . Seyahatimiz ve yemekler mükemmeldi.Hıdrellez de sokaklardaydık. Oynadık, dilek diledik, rituellere katıldık. Artık siz nereye ben oraya
En kısa sürede tekrar görüşmek üzere.

Mardin’de bir aile ortamında ağırlandık, evlerde inanılmaz yemekler yedik, şehrin misafiri ve kadim dostları gibiydik.
Herşey için çok teşekkürler.

Kızkıza Prag-Budapeşte yaptık. Tüm detaylar düşünülmüştü. Konaklamalarımız, rehberimiz her şey ama her şey çok güzeldi!
Birtanesin BENKACTIM :) ne zaman kaçıyoruz tekrar :)

Merhaba,
Sıkıcı iş hayatından bunalan 6 arkadaştık. O kadar yoğunduk ki bize özel bir tur düzenlense biz hiç uğraşmasak diye düşünürken benkactim.com ile tanıştık. Şirince’ye harika bir tatili her detayıyla planlayıp muhteşem bir 3 gün geçirmemizi sağlayan benkactim.com’a sonsuz teşekkürler…

Şimdi aynı grup yurtdışına da gitmek istiyoruz. Yapmamız gereken tek şey yeri ve uygun tarihleri söylememiz. Benkactim ekibi bizim için her detayı düşünür nasıl olsa…

Eylül AYGÜN
Eylül AYGÜN

Merhabalar;
Evliliğimizin ilk yazinda Eşimle birlikte Romantik kaçamak yapabileceğimiz yerler ararken, bir arkadaşım Ben Kactim.comdan bahsetti.444lü hatlarda boğulmadan aradığım kişiye hemen ulaşabildim.Telefonun karşısındaki ses,detaylı bilgilendirme ve her aradığımda ulaşabiliyor olmam doğru adreste olduğumun göstergesiydi.
Hem Romantik Kaçtık hem de bol aksiyonlu bir tatildi.Emeği geçen herkese cok tesekkür ederiz.

Safranbolu ! Unutulmazlar, İmren Konağı, közde kahve, tabiî ki rehberimiz, benkactim Safranbolu sorumlumuz Erhan ve daha niceleri. Hayatımızın en güzel kaçışlarından birisi olarak anılarımız arasında yerini aldı. Bundan sonra sizinleyiz.

Erkek Erkeğe kaçtık, bu kadar erkek nasıl bu kadar eğlendik :) İki yurtdışı lokasyonu arka arkaya, uzun yıllar anlatacağım bir gezi oldu. Böyle bir geziyi tahmin bile edemezdik.

Nazlı YURTSEVER
Nazlı YURTSEVER

Birkaç tur sitesi birkaç da arkadaş tavsiyesiyle bir çok acente ile görüştük.Çocuklarla yapacagimiz bi tatil olduğu için de ince eleyip sık dokuduk açıkcası.
Bizi en çok hizli geri dönüşleri ve güvenilir hizmet anlayişlari cezbetti.
Hemen hemen her tur şirketinin yaptığı sıradan bi Paris Turu Benkactim'la ailecek kaçamak yaptığımız unutulmaz bi Paris Turu'na dönüştü.Daha uçaktayken diğer kaçamakların planlarını yaptık bile.

Kapadokya ya romantik kaçtık. Masalsı anlar hazırlamışlar bize… sizi seviyoruz :)

İngiltere ! En çok görmek istediğim yerdi ve programım harikaydı. Teşekkürler benkaçtım ! Artık sizin bir parçanızım :)

Benkactim ile Güney Fransa yaptım. Monte Carlo, Nice, Marsilya harikaydı.. Yalnız seyahatin hem tadını çıkarttım, hem her şeyin düşünülmüş olmasının güzelliğini. Kaçmaya devam :)

Ahmet DEMİRCİ
Ahmet DEMİRCİ

Benkaçtım ile yaptığımız Barcelona turumuz muhteşemdi.Gezip göreceğimiz yerler ve mutlaka denememiz için önerdikleri tüm lezzetler muhteşemdi. Bundan sonra tüm seyahatlerimizi Benkaçtım ile organize edeceğiz tüm ekibe çok çok teşekkürler

Perihan DERMAN
Perihan DERMAN

Dubai ye gidecekseniz eğer Benkaçtım'ı tek geçerim. Özellikle çöl safarimiz muhteşemdi. Çok profesyonel bir gezi programı ile keyifli bir şekilde görmediğimiz yer kalmadı. Çok çok teşekkürler.

Bike Tarakçı
Bike Tarakçı

Anne Çocuk Turu-İstanbul'un Muhafızları

Benkactim ve Sacred7travel, Ayasofya ve Yerebatn'ı çocukların gözüyle
gezmemizi ve onlarla keyif almamızı sağladığın için çok teşekkür ederiz.
Ömer Kokal'a da keyifli rehberliği için teşekkür ederiz.

Son yıllarda, iş hayatının değişen koşulları ile birlikte sürekli artan hedef baskıları ve yaşadığımız şehrin inanılmaz genişlemesinin yol açtığı yeni sorunlar sebebi ile ister istemez daha problemli veya gülmeyen bireyler haline dönüşebiliyoruz. 19 - 20 - 21 Mayıs günlerinde katılmış olduğum; Rize Yaylaları turu inanılmaz bir nefes alma şansını bana ve aileme sağladı. Bu muhteşem ve butik turu organize eden www.benkactim.com ailesinin değerli ortaklarından Erol Akarsu'ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hayatımda katıldığım en güzel tur diyebilirim çünkü koştura koştura bir şeyleri tamamlamaktan ziyade insanların keyif almasını, hedefleyip kendisine vizyon edinmiş bir şirketi tanımak çok iyi oldu. IK departmanında çalışan değerli arkadaşlarımın bu siteyi incelemesini özellikle tavsiye ediyorum. Bu tip ufak kaçamaklar ile çalışanlarımızın motivasyonunu ve birbirleri arasında kaynamaları sağlayıp bu sayede; BİZ duygusunu daha fazla aşılama imkanımız olabilir.

Melis Ulcay
Melis Ulcay

Size ve Erdem bey'e çok teşekkür ederim benkactim... Şimdiden bir sonraki turu dört gözle bekliyoruz. Şahsen İstanbul'da yaşayıp da şehrin hazinelerinden bu kadar habersiz olduğum için üzüldüm. Ama sayenizde şehri keşfetme imkanını Erdem Bey'in müthiş anlatımıyla yakaladım. Sağ olun varolun.

Aylin Yargıcı
Aylin Yargıcı

İyi düşünülmüş ve eksiksiz uygulanan bir programdı. Danışmanların sunumları çok iyiydi. Keyifli ve dolu dolu bir gün geçirdik. Teşekkür ederim benkactim.

Tekrar görüşmek üzere...

Demet GAVAZ
Demet GAVAZ

benkactim ekibi ve dostlarla yaza bol enerjili merhaba dedik,

yüzdük, yedik, içtik, bol muhabbetli, kahkahalı vakit geçirdik.

İstanbul'a bu kadar yakın ama bir o kadar çok uzaklardaymış hissi,

Deniz mükemmel, çocuklarla keyifli vakit geçirilebilecek bir yer.

Bu ekiple kaçmaya devam

Default Avatar75
Sevtap Aksu

Sevgili Cansın, Erdem ve Benkaçtım.com ekibi ,bugün gerçekleştirdiğimiz Fener-Balat gezimiz tek kelime ile tarif edilse "muhteşem" di.Tekrar tekrar teşekkürler.

Sevtap Aksu

Deniz Sivrikaya
Deniz Sivrikaya

Noel gününe dünyanın en etkileyici kiliselerinden biri olan Kariye'de başlamak. Tur danışmanımızın tarihin kapısı aralayan akıcı anlatımı ile bugünden kopmak. Ve geçmişimizin bu topraklara mirası Rum Ortadoks kiliselerinin tarihini, özelliklerini kendi insanlarından dinlemek. Çok güzel bir deneyim ve nefis bir pazar günüydü. Teşekkürler benkactim.

Yaşadığım şehre bir kere daha hayran kaldım...

Eşimle birlikte hep Amerikaya gitmek istiyorduk ama cesaret edemiyorduk nerede kalmalıyız, nereleri gezmelıyız diye, yolumuz benkactim ekibiyle kesişti ve biz o an hazır olduğumuzu hissettik.
Macera dolu Amerika seyahatimiz onlar tarafından her şey düşünülerek hazırlanmıştı ve dönene kadar her konuda bize destek oldular.
Teşekkürler benkactim.com
Serkan...

Pınar
Pınar

"Günlerden bir gün; vapurdayım, İstanbul'u izliyorum, farkettim ki bu şehir, tarih ve sırlarla dolu adım adım keşfetmek gerek... Vee ilk kez Ben Kaçtım ekibinin Fener Balat Turu ile keşfe başladım. Herşey muhteşemdi. Ben kaçtım ekibi ile keşfetmeye devam diyorum, haydi ne duruyorsunuz"

Handan KARACA
Handan KARACA

keyifli bol kahkaha ve bol aksiyonlu
hareketli coşmalı
buz gibi havada sıcacık insanlarla muhteşem #benkactim.com ekibiyle unutulmaz bir Uludağ tatilinden teşekkürler benkactim.com

Elif Önkuzu
Elif Önkuzu

Plazaların arasında ömrümüz geçiyor, metroda nefessiz kaldım kurtarın beni dediğim günlerden bir gün benkaçtım'la tanıştım. Önce beni şöyle sonsuz bir yeşile kaçırın dedim, Rize'ye kaçırdılar. Orada burada adını dahi duymadığımız yaylalarda trekking denilen oksijen banyosuyla bir güzel yıkadılar ruhumu. Yeşilin bir milyon tonuyla gözlerim bayram etti. Şehirde hareketsizlikten ağrıyan ayaklarım yürümekten ağrıdı ve bu ağrının insanı ne denli mutlu edebildiğini gördüm. Bir dahaki sefere nereye kaçıyoruz benkaçtım?

яндекс код

Please follow and like us:
0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir