8-9 EKİM KIZKIZA KAÇTIK / BURSA HAMAM SEFASI

Bursa Hamam Sefası

Cumalıkızık kahvaltısı, camiler, hanlar, kapalıçarşı, peştemalciler, pideli köfteciler, iskenderin hası, hamam sefaları, akşam sazlı sözlü meyhane fasıl, gece de eller havaya olsun! Buyrunuz beraber olsun …

TUR PROGRAMI

1 Gün : Cumartesi ( İstanbul-Bursa)

Saat 06:30’’da özel aracımız ile Bursa’ya hareket. Eskihisar’dan feribot yolu ile Topçular’a geçiyor , saat 09:00 civarında Bursa’ya Cumalıkızık Köyüne varıyoruz. 

700 yıllık tarihiyle sivil Osmanlı Mimarisinin kalıntılarını taşıyan bir açık hava müzesi Cumalıkızık Köyü.. Unesco’nun Kültür Mirasları listesine yeni kabul edilen bu hazinede ölümsüzleştirilecek çok “an” olacak.

Köy kahvaltımız enfes lezzetler ve keyifle yapıldıktan sonra gelsin kahveler… Köy meydanında teyzelerimizin yaptığı erişte, ekmek, salça stoklarımızı alıyor ve Evliyalar ile çevrili Bursa turumuza başlıyoruz.

Yıldırım Beyazıt Han’ın damadı Emir Sultan Camii ve türbesini ziyaret ediyoruz. Bursa’nın sembolü haline gelen Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri olan ve Turkuaz’dan maviye dönen rengi ile Yeşil Türbe, ardından Camii’yi ziyaret ediyoruz.

Bursa Kapalı Çarşı   Bursa Yeşil Türbe

Kapalıçarşıdaki dükkânlara mal satmak ya da mal almak için kent dışından gelen kafilelerin konaklama ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yaptırılan Balibey Han’da 500 yıllık tarihe tanıklık ediyoruz. Somuncu Baba türbesinde dua edip Osmanlı’nın mihenk taşları Osmangazi, Orhangazi türbeleri, Tophane Saat Kulesini ziyaret ediyoruz.

Bursa’nın İskenderi konusunda uzman bir konağa gidiyoruz. Buradaki lezzetler babadan oğla ustalıkla, özenle, naiflikle aktarılmış. Hele ki tatlılar …

Böyle bir yemekten sonra yürüyüş muhteşem gelir…

Bursa gezimizin bir sonraki rotası çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan, I.Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Camii’dir. Yol üzerinde Ulu Camii ile Orhan Camii arasında yer alan eskiden ipek böceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han ve Ulu Cami’den aşağıya inen yolun sonundaki II.Bayezid tarafından hayır işlerine gelir sağlamak için yaptırılan Pirinç Hanı ziyaretimiz ile Kapalı Çarşı’nın görülmesi gereken yerlerinden geçişlerimizi yapıyoruz. 

Ve sizlere Kapalı Çarşıda keyifli alışveriş ve gezi için serbest zaman veriyoruz.

Akşam için hazırlıklar başlasın. Saat 18:00 otelimize hareket ve tekrar çıkış zamanımız saat 20:00. Aracımız bizi Arap Şükrü Sokağı kültürünün modernize edildiği bir meyhaneye götürecek. Eller havaya yapacağız, lezzetli mezeler, sohbetler ve müthiş bir fasıl eşliğinde şarkılar söyleyeceğiz.

Dileyen misafirlerimiz ile ilerleyen saatlerde müthiş bir sanatçı performansının olduğu Bongo Bar da yerimiz hazır bile…

2.Gün: Hamam Günü

hamam

Tempolu gecenin ardından biraz geç kalkmak hakkımız, saat 10:00 gibi kahvaltılarımızı alıyoruz. 
Uzun yıllar Bursa’da önemli misafirler ağırlayan Çelik Palas Otelin yeni yüzü ile hamam sefası çok keyifli. Hamam da meyve ikramlarımız, içeceklerimiz ile her şey eğlencemiz ve konforumuz üzerine düşünülmüş.

Dileyen misafirlerimiz kese,köpük ve masajlarını aldıktan ve iyice şımartıldıktan sonra, otelden ayrılma zamanı geldi .. Saat 15:00 te otelimizden çıkış yapıyoruz.

Bursa’nın pideli köftesini yemeden gitmek olmaz, doğanın içinde nefes alarak bu lezzeti de mideye indirmek şart. 
Akşamüstü saatlerinde üzerimizde stres tamamen yok olmuş bir halde İstanbul yoluna düşüyoruz.

Kendimize zaman ayırmanın mutluluğu ve dinginliği ile… 

Dahil Olan Hizmetler

 • Bursa’nın en köklü otellerinden biri olan “Çelik Palas Otelde” ‘1’ gece konaklama
 • İstanbul-Bursa Lüks Araç ile Transferleri
 • Rehberli Bursa Turu
 • Yemekler
  • Kahvaltı Cumalıkızık
  • Öğle Küçüksaray Pideli Köfte
  • Akşam Altınceylan Meyhane
  • Gece Altınceylan Bongo (ekstra)
  • 2. Kahvaltı Otel
  • Geç Öğle Yemeği Tarihi Bursa Konağında İskender
 • Çelik Palas Hamam girişleri
 • Tur Boyunca Şirket yetkilimiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için yanınızda olacaktır.

Tur Ücreti : 575 TL

Single Oda Farkı : 175 TL

Çocuklar için fiyat alınız.

Katılım ve daha detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurunuz.

Hayallerini Erteleme

Adınız (gerekli)

E-Posta Adresiniz (gerekli)

Size Ulaşabileceğimiz Numara

Katılmak İstediğiniz Tur (gerekli)

кластеризация бесплатная

Please follow and like us:
0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir